Запорука комфорту та чистоти у ванній кімнаті полягає саме в якісному змішувачі для ванни. Отже, перед тим, як відправитися за покупкою такого виробу, треба ознайомитися з його основними характеристиками. Багато хто вважає, що кран у ванну нічим не відрізняється від крана в кухню, крім довжини, але насправді, різниця тут значна.

Змішувач — елемент сантехніки, який служить для змішування холодної та гарячої води до потрібної температури.

Кухонний кран використовується частіше, але на менші проміжки часу, в той час як кран у ванні смикають менше, але в увімкненому стані він знаходиться довше під час кожної «сесії». Отже, матеріал, спосіб кріплення, якість, і функції змішувачів будуть різними.

З чого роблять змішувачі для ванни

Найпопулярніші крани виготовляються з:

 • Латуні. Це якісні і міцні вироби, які практично не піддаються процесу корозії.
 • Міді. Мідний кран — хіт останніх років. Він стійкий до процесів іржавіння, механічних і хімічних впливів. Сам по собі матеріал виглядає досить стильно, а тому не потребує кольорового покриття.
 • Нержавіючої сталі. Хімічні речовини, удари і корозія йому не страшні. Незаперечна перевага — ціна і величезний вибір моделей в різних стилістичних втіленнях.
 • Кераміки. Такий виріб буде привабливим зовнішнім виглядом, проте сам матеріал — крихкий.
 • Силуміну. Це сплав алюмінію і кремнію. Кран з силуміну дуже легкий, але в той же час недовговічний і крихкий.

Що вибрати — практичність і стиль або дивовижний дизайн поряд з довговічністю — це індивідуальний вибір кожного.

Конструкція змішувача для ванни

Якщо матеріал обраний, наступний крок — конструкція. Так, змішувачі бувають:

 • Двохвентильні. Класичний варіант, який має дві рукоятки: окремо на холодну і гарячу воду. Дають можливість регулювати температуру і тиск. Бюджетні, але не економічні варіанти.
 • Одноважільні. Температура і натиск води регулюються всього одним важелем, який працює від змінного картриджа або кульового механізму. На сьогоднішній день це один з надійних і кращих механізмів.
 • Термостатичні. Їх особливість полягає в тому, що вони постійно підтримують заданий рівень температури, незалежно від тиску. Працюють від мережі електроживлення або батарейок. Деякі моделі мають дисплей, що відображає силу напору струменя і температуру.
 • Безконтактні. У їх конструкції передбачені сенсорні інфрачервоні датчики, які подають воду тільки тоді, коли людина підносить руку під кран.

Монтаж крана у ванні: який буває?

Змішувачі можна класифікувати ще й виходячи з того, як вони встановлюються. Всього є три основні варіанти:

 • Настінний. Зрозуміло, що такий виріб кріпиться до стіни. Водопровідні підведені труби, при цьому, ховаються в стіни, але можна зробити їх видимими. Перший варіант більш естетичний, а другий — зручний для ремонту.
 • Врізний. Такий кран буде монтуватися на краю ванни, якщо в ній є спеціальні вирізи. При цьому, отвір може бути один, або декілька: все залежить від конструкції.
 • Підлоговий. Дуже ефектно виглядає, але зустрічається рідко. Для його установки потрібно достатньо вільного місця.

Який змішувач краще

Однозначної відповіді немає, але краще буде та модель, яка саме для вас стане зручною і красивою. Краса тут говорить про те, наскільки дизайн крана поєднується з усім інтер'єром ванної кімнати, а комфорт — це практичність у виробі, яка визначається місцем монтажу і способом кріплення. Тут є чіткі принципи:

 • Поміркуйте, де буде знаходитися ванна або раковина;
 • Виберіть певну модель ванни чи раковини;
 • Виходячи з її розмірів: довжини, ширини, глибини, розташування отворів для зливу — вибирайте змішувач.

Про виробників

Озброївшись певним багажем знань, можна переходити до вибору бренду. Лідерами ринку є:

 • Grohe. Німецька компанія, яка займає приблизно 8% від усього світового ринку. Якісні матеріали, мінімалістичний дизайн, тривалий термін служби і ергономічність як не можна краще характеризують вироби даного бренду.
 • Hansgrohe. Велика сантехнічна компанія з Німеччини. У свої змішувачі виробника вбудовує нову систему EcoSmart, яка дає можливість економити до 60% води.
 • Oras. Це фінський концерн, який може похвалитися широким асортиментом, тільки якісними матеріалами виготовлення, довгим терміном використання та відповідністю виробів усім сертифікатами якості.

Практичні поради від експертів інтернет-магазину Kran

Якщо сама ванна досить велика, то варто вибирати виріб з достатньою пропускною здатністю і витратами води в 25-55 літрів на хвилину. У тому випадку, якщо ванна невелика або має асиметричну форму, то оптимальний вилив змішувача — 250 мм. Зручною буде також модель з довгим гусаком, оскільки вода потрапить відразу у ванну, а не на її стінки, а, отже, не буде розбризкуватися. Стандартні прямокутні ванни не зобов'язують до точних стилів і розмірів кранів: можна вибирати те, що ближче до душі.