Кухонна мийка — це незамінний атрибут кожної кухні. Вибираючи раковину для свого інтер'єру, можна прийти в замішання, адже їх існує такий асортимент, що просто очі розбігаються! Достаток форм, матеріалів, способів монтажу змушують задуматися: а яка модель підійде саме вам? Отже, щоб допомогти вам зробити правильний вибір ми розберемо по пунктах основні види мийок.
Класифікація за матеріалами
Від матеріалу залежить багато чого: зовнішній вигляд, практичність, термін служби і особливості догляду. До цього аспекту потрібно підходити з особливою відповідальністю, тому перед покупкою вам обов'язково варто ознайомитися з плюсами і мінусами матеріалу, що сподобався вам.
Шик та блиск нержавіючої сталі
Найпопулярніші мийки з нержавіючої сталі. Хороша модель повинна бути виготовлена з високоякісної сталі товщиною 0,9-1,2 мм. переваги:
- Адекватна вартість;
- Привабливий зовнішній вигляд, який впишеться в будь-який інтер'єр;
- Поверхня стійка до пошкоджень, температурних перепадів і навіть до кислот;
- Невибагливі у догляді;
- Тривалий термін служби.
недоліки:
- струмінь води що ллється створює характерний звук, який інколи дратує;
- жорстка вода залишає на поверхні помітні сліди, що значно впливає на зовнішній вигляд.
Благородство каменю
Гранітні мийки імітують структуру красивого натурального каменю. У високоякісних моделях використовується склад 80% гранітної крихти і чим її більше, тим краще! Інші компоненти: акрилова смола і барвники. У деяких випадках може бути доданий кварцовий пісок або мармурова крихта.
Переваги
- Естетично привабливий вигляд, найширша колірна гамма;
- Широкий асортимент форм і конфігурацій;
- Екологічно безпечні та гігієнічні;
- При появі механічних пошкоджень (подряпин) поверхню можна відшліфувати;
Недоліки:
- Якісні моделі підійдуть не для кожного гаманця;
- Встановлювати їх самостійно не рекомендується;
- Пориста поверхня буквально вбирає стійкі плями від чаю, кави і навіть води, що вимагає більш частого витирання.
Примхлива кераміка
За дизайном, кольором та стійкістю керамічна мийка є відмінним варіантом для сучасних кухонь.
Переваги:
- Стійкі до ударів, подряпин і перепадів температур;
- Виготовляються з екологічно безпечних матеріалів: вогнетривка глина, каолін. Характерний колір досягається завдяки додаванню фарбувальних пігментів або нанесенням емалі;
- Їх колір буде привабливим протягом усього терміну експлуатації;
Недоліки:
- Ціна іноді кусається;
- Обмежений діапазон кольорів для вибору;
- Складнощі догляду;
- Вага, яку не витримає класична кухонна шафа.
Вибір форми
Форму можна підібрати індивідуально, навіть для самого химерного дизайну, найбільш популярні варіанти: 1. Круглі і овальні - це компактні і практично універсальні мийки. Вони місткі та підійдуть до будь-якого стильового оформлення кухні. Вони більш зручні в догляді, оскільки не мають кутів, де може накопичуватися забруднення. 2. Прямокутні і квадратні. Непоганий варіант для любителів класичних форм.
Спосіб монтажу
За способом монтажу мийки для кухні розрізняються на:
- Врізні. Встановлюються на одному рівні зі стільницею. Для подібного виду монтажу відмінно підходять раковини з композитного матеріалу.
- Накладні. Такі монтуються трохи вище поверхні стільниці і невибагливі до установки, так що поставити таку модель можна самостійно.
- Підстольного монтажу. Для установки такої мийки краще викликати майстра, який зробить все надійно. Такі моделі краще купувати якщо у вас стільниця з дерева, граніту або пластику. Найкращим матеріалом для такої мийки є штучний камінь.
Підіб'ємо підсумки
Якщо ви ще не визначилися з вибором, то вам варто придивитися до інтер'єру самої кухні. Загальне оформлення та організація простору самі підкажуть вам оптимальний варіант. Але найбільше варто спиратися на загальні характеристики матеріалів і на свої фінансові можливості.
- Оцініть міцність мийки: ви не застраховані від того, що рано чи пізно можете впустити в чашу, наприклад, каструлю. Для кераміки це згубно, а ось штучний камінь або нержавіюча сталь такий удар витримають.
- Визначтеся з глибиною. У дрібній раковині бризки води будуть розбризкується по навколишніх поверхонях.
- Виберіть оптимальний розмір. Спирайтеся на габарити кухні: якщо у вас компактна кухня, то краще зупинити вибір на невеликій мийці, найкраще буде виглядати чаша округлої форми, також вам сподобається кутова мийка.
- Визначтеся зі способом установки і кількістю чаш.